Встановлення систем кондиціонування


Монтаж кондиціонерів — це процес, при здійсненні якого необхідно враховувати безліч технічних нюансів. Найкраще встановлення довірити професіоналам, адже важливі не тільки “золоті руки” монтажників, а й інструмент, яким вони працюють, а коштує він пристойних грошей, і якість витратних матеріалів, в першу чергу мідних труб, і також важливе дотримання технології виробництва монтажних робіт.

Спочатку потрібно правильно вибрати місце для монтажу внутрішнього блоку , так як воно має відповідати певним вимогам:

  • кондиціонер повинен розташовуватися на відстані приблизно 10 см від стелі;
  • струмені холодного повітря не повинні потрапляти безпосередньо на людину, а отже, пристрій не можна встановлювати навпроти спального, робочого місця;
  • ніщо не повинно перешкоджати роботі кондиціонера і технічного обслуговування приладу (меблі, побутова техніка, коробки з-під взуття і ін.).

При виборі місця для розміщення внутрішнього блоку фахівці також визначають оптимальний шлях прокладання комунікацій з урахуванням конструктивних особливостей будови. До того ж, багато виробників не рекомендують встановлювати прилад так, щоб на нього потрапляли прямі сонячні промені. Небажана і експлуатація в умовах підвищеної вологості.

Фахівці, які здійснюють монтаж кондиціонерів, повинні також грамотно обрати місце для монтажу зовнішнього блоку. Обладнання повинно бути встановлено так, щоб не заважати шумом ні власникам, ні їхнім сусідам. При установці зовнішнього блоку необхідно максимально знизити витрати на прокладку трубопроводів і передбачити простоту подальшого сервісного обслуговування. Адже в разі монтажу зовнішнього блоку не під стулку вікна або на балкон, Вам можуть знадобитися послуги промислового альпініста, які коштують недешево. І кожен раз, проводячи сервісне обслуговування кондиціонера, Вам доведеться заплатити за послуги альпініста кругленьку суму.

При прокладанні комунікацій важливо не допустити перегинів (заломів) труб, а також потрапляння бруду всередину магістралі холодоагенту. Недбалість виконання робіт на даному етапі може привести до поломки обладнання при першому запуску або ж через короткий термін експлуатації. Обов’язково коректним має бути монтаж системи відведення конденсату (дренажу).

Необхідно дотриматись кута нахилу дренажного шланга, уникати його провисів у разі відведення конденсату самопливом. А в разі неможливості створення нахилу на всій довжині дренажного трубопроводу, обов’язковою умовою є встановлення правильно підібраної дренажної помпи. Прискорений витік газу, протікання внутрішнього блоку, утворення інею – це далеко не весь перелік негативних явищ, які можуть спостерігатися при некваліфікованому проведенні робіт на етапі прокладання комунікацій.

Один з найвідповідальніших етапів встановлення кондиціонера – це з’єднання внутрішнього і зовнішнього блоків. Після установки блоків, мідні труби і електричний кабель приєднуються до них, за допомогою спеціальної ізоляційної стрічки фіксуються в одну магістраль, при дотриманні правильної теплоізоляції. Не варто забувати про процедуру вакуумування траси, чим часто нехтують “шабашники”. Обов’язковий тестовий запуск обладнання та пуско-налагоджувальні роботи.

Що стосується демонтажу кондиціонерів (наприклад, при переїзді), то тут також краще всього довіритись професіоналам, а не самотужки знімати обладнання самому. Фахівці знімуть зовнішній і внутрішній блоки, не випустивши фреон і не допустивши поломок приладу. Демонтаж кондиціонера повинен проходити тільки за певною схемою. Важливо виконувати її, щоб обладнання згодом без проблем функціонувало на новому місці.

Не треба економити на монтажі. Послуги професіонала завжди коштують дорого. Це обумовлено наявністю дорогого, якісного, професійного інструменту, надійні витратні матеріали, знання та дотримання технологій монтажу та «золоті руки» – це складові надійної безвідмовної експлуатації кондиціонера на довгі роки.